Tipy

na Kole

Na kole

Kolem Olomouce je na 361 cyklistických tratí, podívejte se na odkaz Cyklo výlety

Bezprostřední okolí chaty Kyselka slouži jako výchozí místo pro turistické trasy v podhuří Nizkého Jeseníku. Dále okolí chaty je rovněž vyznačeno jako vyznamný cíl cyklotrasy R8 vedouci z prostejovskeho přes olomoucký až do bruntálského okresu. Zde si najdete to spravné místo pro spoustu krasných výletu na kole jak pro malé, tak pro velke cyklisty.


Hrad Bouzov

Autem

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku.

více zde

Na Kole

Na kole

Okolo olomouce je na 361 cyklistyckých tras, koukněte na odkaz: cyklo výlety

Cyklotrasy

Olomouc

Autem / na kole

Olomouc je známá svými historickými památkami, její historické jádro je městskou památkovou rezervací a patří k nejvýznamnějším moravským metropolím, která je po pražské druhá nejvýznamnější v Česku. Pro svou atmosféru je Olomouc vyhledávaným střediskem mezinárodních konferencí a festivalů. Sloup Nejsvětější Trojice byl na Seznam UNESCO zapsán v roce 2000.

více zde

Golf u Olomouce

Na kole

Jen přes dělící kopec, nebo 5 minut cesty autem se nachází golfové hřiště u Olomouce.

více zde

Olomouc Zoo

Autem / na kole

Zoologická zahrada Olomouc na Svatém Kopečku nabízí nevšední zážitky z pavilonu netopýrů, volný výběh makaků i obří žraločí akvárium, výběh pro žirafy a mnoho dalšího.

stránky Zoo

Šternberk

Autem / nakole

Hrad Šternberk,původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce,láká návštevníky nevšední atmosférou.

stránky hradu

město Šternberk


město Olomouc


poutní místo Svatý Kopeček


hrady Bouzov, Úsov, Sovinec


arboretum Bíla Lhota


Javoříčské jeskyně


Rešovské vodopády


Contact

Chata kyselka
Hraničné Petrovice 80
783 06 Domašov nad Bystřicí
mobil: 775 404 695
chatakyselka@gmail.com

Mapa